3 Kadını Darp Edip Ağır Yaralayan Şahıs ‘Adli Kontrol Şartıyla’ Serbest

Antalya’da yemekten dönen üç kadın, arkalarından gelen Mert K. adlı şahsın tekme ve yumruklu saldırısına uğradı.

Muratpaşa ilçesi Kılıçaslan Mahallesi Yenikapı Sokak’ta meydana gelen olayda, Kaleiçi’nde yemekten dönen Selin Çelik, Burcu Nihan Barshan ve Gökçen Tuncay, kol kola yürüdükleri sırada Mert K. adlı şahsın saldırısına uğradı. Kadınlara arkadan yaklaşarak yumruk ve tekmelerle saldıran Mert K., çağrılan polis ekiplerince gözaltına alındı.

Baygın halde Atatürk Devlet Hastanesi’ne kaldırılan kadınlardan Burcu Nihan Barshan’ın burnu ve kafatasında kırık olduğu, saldırı nedeniyle psikolojisinin bozulduğu belirlendi. Yoğun bakımda tedavisi devam eden Burcu Nihan Barslan, polise verdiği ifadesinde,’Şirket yemeğinden sonra arkadaşlarımla birlikte Kaleiçi’nde geziyorduk. Yenikapı Sokak’ta tanımadığımız biri, bana ve arkadaşlarıma vurmaya başladı. Yere düştüm. Yerdeyken başıma ve karnıma tekme atmaya başladı. Gerisini hatırlamıyorum. Davacı ve şikayetçiyim’ dedi.

Mert K., gözaltına alınarak götürüldüğü polis merkezindeki ifadesinde Yenikapı Sokak’ta yürürken tanımadığı bir kişiyle tartıştığını, bu kişinin uzaklaştığını anlatarak,’Olayın olduğu yerde, arkası dönük ve kol kola yürüyen, isimlerini polis merkezinde öğrendiğim kadınları, yaklaşık yarım saat önce tartıştığım kişi zannettim. Arkadan giderek, kadınlardan Gökçen’in yanağına, sonra da Selin’in ensesine yumruk attım. Arkalarını döndüklerinde yanlış kişiye vurduğumu anladım. Kadınlar beni darp etmeye çalışınca, kendimi savundum. Davacı ve şikayetçi değilim’ dedi.

Sorgusunun ardından adliyeye sevk edilen Mert K., çıkarıldığı nöbetçi hakimlik tarafından adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

kadın

 

Bu Yazıda 0 Yorum Var

Yazıya Yorum Yap