Genç Kadın Hakkında Uzaklaştırma Kararı Olan Eşinin Silahlı Saldırısında Ağır Yaralandı

İzmir’in Konak ilçesinde bir şahıs, boşanma sürecinde olduğunu eşini silahla ağır yaradıktan sonra fare zehri içip intihara kalkıştı.

Konak Zafertepe Mahallesi 613 Sokak’ta meydana gelen Hüsniye D. adlı kadın boşanmak üzere olduğu ve hakkında uzaklaştırma kararı olan eşi Ramazan D. apartman girişine geldi. Hüsniye D. kapıyı açmazken, Ramazan D. apartmandaki komşulardan birinden kapıyı açmasını istedi. Kapı önünde tartışmaya başlayan çift çevreyi rahatsız etmemek için evin içerisine girdi. Ramazan D., barışma isteğini kabul etmeyen eşini tabancayla vurdu.

Silah seslerini duyan komşular hemen durumu polise bildirdikten sonra olay yerine sağlık ekipleri sevk edildi. Polislere kapıyı açmayan Ramazan D., evde bulunan fare zehrini içerek intihara kalkıştı. İçeriye giren polis ekipleri şahsı etkisiz hale getirirken, ağır yaralı kadın Bozyaka Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırıldı. Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesine kaldırılan Ramazan D.’nin durumunun iyi olduğu, Hüsniye D.’nin durumunun ciddiyetini koruduğu öğrenildi.

Olayla ilgili soruşturma başlatıldı.

frz

Bu Yazıda 0 Yorum Var

Yazıya Yorum Yap