‘Kadın Girişimcilerin İlham Veren Hikayeleri’ Konferansı Düzenleniyor

Birleşik Krallık Uluslararası Ticaret Departmanı ve Türkiye Kadın Girişimciler Derneği’nin (KAGİDER) Birleşik Krallık İstanbul Başkonsolosluğu’nda ‘Kadın Girişimcilerin İlham Veren Hikayeleri’ konferansı düzenliyor.
Birleşik Krallığın önde gelen kadın yatırımcılarından Founders4Schools, Workfinder & The Scaleup Institute Başkanı Sherry Coutu’nun açılış konuşmasını yapacağı konferansın ilk paneli ‘Hükümet kadın girişimcileri nasıl destekler ve kadın girişimcilere nasıl teşvik sağlar?’ başlığını taşıyor. Allianz Sigorta A.Ş. ve Allianz Hayat ve Emeklilik A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Cansen Başaran Symes’ın moderatörlüğünde panelistler Sherry Coutu, KAGİDER Başkan Yardımcısı Zehra Güngör ve Birleşik Krallık İstanbul Başkonsolosu ve Doğu Avrupa ve Orta Asya Ticaret Komiseri Judith Slater, Türkiye ve Birleşik Krallık’ta kadın girişimcilere sunulan destekleri, kendi girişimcilik ve iş hayatı hikayelerini ve deneyimlerini anlatacak.

Konferanstaki ikinci panelde ise ‘Türkiye ve Birleşik Krallık’tan başarılı kadın girişimcilerle sohbet. Onları başarıya götüren neydi? Yeni bir işe başlayacak veya işini büyütecek kadınlar için önemli bilgiler nelerdir?’ başlığında, Birleşik Krallık’ta yatırımı bulunan Türk kadın girişimciler bu ülkenin yatırım ortamını, Uluslararası Ticaret Departmanı’nın sunduğu destekleri ve kadın girişimci olmanın avantajlarını anlatacak.

Konferansta, katılımcılar interaktif paneller sayesinde konuşmacılarla sohbet etme, fikir alışverişinde bulunma ve yönetimlerin kadınları nasıl destekleyebileceği konuları üzerine tartışma imkanına sahip olacak.

konfr

Bu Yazıda 0 Yorum Var

Yazıya Yorum Yap