‘Kadın Kanserleri Farkındalık Okulu’ Açıldı

Ankara Zekai Tahir Burak Kadın Sağlığı Eğitim ve Araştırma Hastanesi bünyesinde ‘Kadın Kanserleri Farkındalık Okulu’ açıldı.

Kanserde erken teşhisin önemine işaret eden Hastane Başhekimi Prof. Dr. Yaprak Üstün, kanser konusunda insanların bilincini artırmak için çeşitli çalışmalar yaptıklarını söyledi. Düzenledikleri taramaların yanında eğitim hizmetleri de verdiklerini anlatan Prof. Dr. Yaprak Üstün, açtıkları okulda hem servislerde yatan hem de polikliniklerde tedavi gören kişilere ve yakınlarına eğitim verileceğini kaydetti.

Eğitimlerin, konusunda deneyimli hekimler tarafından verileceğine değinen Prof. Dr. Yaprak Üstün,’Başta rahim, rahim ağzı, yumurtalık kanserleri, vulvadaki hastalıklar, kanser taraması ve aşıları gibi konularda bilgiler verilecek. İlk eğitimlere bugün başlayan okulumuzda yöneltilen soruların yoğun oluşu ve katılımın yüksek olması yerinde bir karar aldığımızı bizlere gösterdi. Gelen talepler doğrultusunda daha geniş kitlelere ulaşmak için çalışmalarımıza devam edeceğiz’ diye konuştu.

Eğitime katılan kadınların sorularını da cevaplayan Prof. Dr. Yaprak Üstün, tüm kadınları etkinliğe davet etti.

kadin-kanserleri-farkindalik-okulu-acildi-10217491_o

 

Bu Yazıda 0 Yorum Var

Yazıya Yorum Yap