‘Kadın ve Çiçekler’ Tasarımları Tanıtıldı

Muğla’nın Bodrum ilçesinde, moda tasarımcısı Ayşe Gedikoğlu, otantik ve güncel kıyafetlerden oluşan tasarımlarını ‘Kadın ve Çiçekler’ adını verdiği defile ile tanıttı.

Ayşe Gedikoğlu ‘Kadın ve Çiçekler’ temasıyla hazırladığı 2018 Yaz tasarımlarını Dibeklihan Kültür ve Sanat Köyü’nde düzenlenen defile ile tanıttı. Ayşe Gedikoğlu’nun ‘kadınların birer çiçek olmasından’ yola çıkarak hazırladığı 85 parça kıyafet, defilede yer aldı. Özlem Ersoy,Funda Öncü, Nilgün Akı, Gözde Demiral, Selda Can, Alena, Elif Olgaç, Perihan Öztabak Özelbey, Özge Tezer, Çınla Gedikoğlu, Cansın Yunt, Nergis Oğuz’un tanıttığı kıyafetler, beğeni topladı. Pamuklu ve ipek kumaşlarla hazırlanan kıyafetleri mankenlerin yanı sıra tiyatro oyuncusu Oya İnci de taşıdı.

Kadının yaşadığı zorlukların ve kadın şiddetinin arttığı bir ortamda her bir kadının bir çiçek kadar güzel olduğunu vurgulamak istediğini belirten Ayşe Gedikoğlu, her kadının rengiyle, ışığıyla, güzelliğiyle de bu dünyayı aydınlatmaya devam edeceğini belirtti.  Ayşe Gedikoğlu, ‘Kadının aynı zamanda narin bir çiçek olmasının yanında dişiliğini ve doğurganlığını da vurgulamak istedik. 15 mankenimiz var. Bu sene biraz daha güncel ve otantik kıyafetlerimizi öne çıkardık. Anne kız, anneanne, torun kıyafetlerimiz için 4 neslin bir arada giyebileceği kıyafetler hazırladık’ dedi.

bodrum-da-kadin-ve-cicekler-defilesi-11117284_o

Bu Yazıda 0 Yorum Var

Yazıya Yorum Yap