Kayıp Olarak Aranan Kadının Cesedi Bulundu

Kırşehir’in Kaman ilçesinde kayıp olarak aranan kadının cesedi Kırıkkale’nin Karakeçili ilçesinde bulundu.

Kırşehir’in Kaman ilçesine bağlı Hamit köyünde yaşayan Fikar T. adlı kadınan haber alamayan yeğeni, iki gün önce Kaman İlçe Jandarma Komutanlığına kayıp ihbarında bulundu. Köyde inceleme yapan ekipler, kadının en son oğlu M.T. ile bir araca binerek ayrıldığını tespit etti.

Ankara’da yaşayan M.T’nin buradan kiraladığı araçla köye geldiğini belirleyen ekipler, aracın ait olduğu şirkete ulaşarak, GPRS kayıtlarından aracın Kırıkkale’nin Karakeçili ilçesi istikametine gittiği ve bir süre bölgede durduğu bilgisine ulaştı. Karakeçili İlçe Jandarma Komutanlığı ekipleriyle bölgede yapılan araştırmada, Fikar T’nin cesedi Karakeçili-Kırıkkale kara yolu üzerindeki Çevlik mevkisinde toprağa gömülü vaziyette buldu.

Fikar T’nin cesedi, otopsi için Karakeçili İlçe Devlet Hastanesine kaldırılırken,olayın meydana gelmesinin ardından şüpheli M.T’nin yakalanması için çalışma yapan Kırşehir Jandarma Komutanlığı ekipleri, yaşlı kadının oğlunun İstanbul’a kaçtığını belirledi.

M.T’nin Ankara’ya döneceği bilgisine ulaşan jandarma ekipleri, Ankara Emniyet Müdürlüğü ve Kırıkkale Jandarma Komutanlığı ekiplerinin koordinesinde şüphelinin bindiği otobüsü Kahramankazan ilçesinde durdurdu.

Gözaltına alınarak Sincan Emniyet Müdürlüğüne getirilen M.T’nin, buradaki sorgusunda annesini Kırşehir’in Kaman ilçesine bağlı Hamit köyündeki evinde öldürdüğünü, daha sonra arabayla çıkararak Kırıkkale’nin Karakeçili ilçesinde toprağa gömdüğünü söylediği belirtildi.

kirsehir

 

Bu Yazıda 0 Yorum Var

Yazıya Yorum Yap